projekty

Szarości we wnętrzach

szary1Kto powiedział, że kolor szary jest nudny? Może być on wykorzystany w bardzo interesujący sposób w aranżacjach wnętrz – w roli głównej, albo w roli dodatków podkreślających charakter danego wnętrza. Szarości mają ogromny zakres dlatego też tylko przy wykorzystaniu szarej palety kolorystycznej można budować różne efekty aranżacyjne. Poza wszystkim, kolor szary jest jednym z najmodniejszych kolorów ostatnich sezonów, jeśli chodzi o sztukę dekorowania wnętrz.
szaryUniwersalność

Kolor szary jest określany jako klasyczny, zawsze elegancki, ponadczasowy i neutralny. Może stanowić bazę do wszystkich aranżacji wnętrz, nawet najbardziej fantazyjnych. Świetnie łączy się z innymi kolorami. Jest kolorem skromnym, ale przy odpowiednich zabiegach dekoratorskich będzie bardzo efektowny. Nie można uznawać koloru szarego za nudny i nijaki, ponieważ wcale takim nie jest.

Monochromatyczne, szare aranżacje dzięki zastosowaniu różnych odcieni szarości i różnych faktur – dywanów, tapet, farby, czy płyt meblowych, stają się wielowymiarowe i oryginalne, na pewno nie nudne. Szare sprzęty AGD w kuchni w połączeniu z szarymi frontami z połyskiem, wyglądają nowocześnie, dlatego też pasują do futurystycznych stylizacji wnętrz.

W połączeniu z innym kolorem

Szarości znakomicie wyglądają w zestawieniu z kolorem zielonym, niebieskim czy fioletowym, ale także i czerwone dodatki do szarego wnętrza będą się świetnie komponowały. Kolor szary znakomicie pasuje do wnętrz minimalistycznych, eleganckich i spokojnych. Może być wykorzystywany w salonach, sypialniach, kuchniach, pokojach dziennych czy dziecięcych – słowem w praktyce wszędzie szarości tak samo dobrze się sprawdzają.

Ciekawe efekty aranżacyjne uzyskamy harmonizując szare wnętrze np. z jasnym drewnem mebli. Taki salon czy pokój dzienny będzie wprowadzał poczucie harmonii i świeżości, sprzyjając wyciszeniu i relaksowi domowników. Szary na pewno jest kolorem wszechstronnym, dającym szerokie możliwości aranżacyjne.

Można go stosować we wnętrzach o charakterze klasycznym, spokojnym i uniwersalnym, jak i we wnętrzach nowoczesnych, o prostych liniach. Pasuje do domów, małych mieszkań, czy wielkich apartamentów.

2 komentarze

  1. staryniedźwiedź

    no niby pasuje do wnętrz różnych ale dla mnie i tak najbardziej nadaje się do wnętrz nowoczesnych … w zestawieniu z industrializmem najlepiej (beton, beton i jeszcze raz beton… może być ewentualnie beton architektoniczny 😉 ).

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *