meble

Nowojorskie inspiracje w polskim mieszkaniu

Jeśli kiedykolwiek byliście w Nowym Jorku lub widzieliście filmy czy seriale, w których bohaterowie mieszkają w tym jednym z największych amerykańskich miast, na pewno wiecie, że mieszkańcy żyją najczęściej w apartamentach, loftach i domach, a nie w zwyczajnych mieszkaniach. W Polsce moda na lofty dopiero się rozpoczyna, ale można nawet w standardowym lokalu mieszkalnym stworzyć niepowtarzalną atmosferę znaną właśnie z Nowego Jorku. Z jakich inspiracji skorzystać?

Wizja wnętrza

nowy jorkPrzed przystąpieniem do remontu mieszkania i do kupowania mebli oraz wszelkich dodatków, powinniśmy skonstruować jasną wizję wnętrza, które chcemy uzyskać. Najlepiej wizję tą przelać na papier. Wtedy będziemy wiedzieć, do czego dążymy i będziemy mogli systematycznie, przemyślanie realizować kolejne kroki w naszym planie.

Po pierwsze, powinniśmy pomalować ściany na jasny, najlepiej biały kolor, na tle którego możemy dowolnie kształtować aranżację pomieszczenia. Dobrą propozycją będzie wykończenie jednej lub dwóch ścian tapetą lub specjalnymi płytkami przypominającymi cegłę. Taki surowy wystrój jest zgodny z tym, co można zobaczyć w nowojorskich loftach. Do tego białe ściany i sufit oraz jasna, drewniana podłoga czy wolnostojące meble. Dobrze sprawdzą się w takim mieszkaniu regały z płyty gips kartonowej, wkomponowane w ściany.

Aby uzyskać dużą przestrzeń charakterystyczną dla nowojorskich loftów i apartamentów, można wyburzyć jedną ze ścian, tworząc dużą przestrzeń salonowo-jadalną, z aneksem kuchennym.

Oryginalne dekoracje i bibeloty

To jednak, co nadaje swoistego stylu pomieszczeniu, to dekoracje, niewielkie, aczkolwiek często bardzo istotne elementy, które wpływają na odbiór całości. W takim pomieszczeniu powinna znaleźć się duża lampa stojąca, stół śniadaniowo-kawowy i niski stolik przed kanapą czy narożnikiem, na którym można będzie ustawić przekąski przy oglądaniu meczu. Na ścianach mogą gdzieniegdzie zawisną nowoczesne obrazy lub grafiki w antyramach, ale wykonane z wysokiej jakości papieru w profesjonalnej drukarni.

Do nowojorskiej aranżacji wnętrza pasują także inspiracje skandynawskie – a więc sztuka z białej porcelany czy czerwone elementy dekoracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *