projekty

Kwiatowe wzory we wnętrzach

Motywy kwiatowe pojawiają się w modzie bardzo często, nie tylko jeśli chodzi o projektowanie ubrań damskich, ale również dodatków do mieszkań czy poszczególnych elementów wnętrz. Kwiaty dodają wnętrzom dynamiki i życia. Dzięki kwiatowym motywom można rozjaśnić surowe wnętrze, albo zbudować egzotyczną atmosferę. Wszystko zależy od tego, jakie motywy kwiatowe wykorzystamy w danej aranżacji.

Elementy wystroju wnętrz całe w kwiatach

Kwiaty mogą pojawiać się w dekoracjach pomieszczeń mieszkalnych albo jako motyw przewodni, widoczny we wszystkich pokojach, albo jako jeden akcent, którego celem jest nadanie pomieszczeniu odrobiny przytulności. Kwiaty przywodzą na myśl sielskość wiejskich domów, rodzinną atmosferę oraz poczucie tego, że jest się nieco bliżej natury. Nowoczesne wystroje wnętrz rzadko kiedy sięgają po kwiatowe motywy, a jeśli już, to raczej w egzotycznym wydaniu.

Tymczasem, wykorzystując haftowane w kwiaty poduszki, sofy czy tapety, można aranżowane pomieszczenie przekształcić na letnią, paryską rezydencję, w której królują kwiaty. Stosując kwiatowe motywy w dekoracjach wnętrz nie trzeba już wykorzystywać innych ozdobników. Najlepiej na neutralnym tle, choć niekoniecznie musi być ono utrzymane w jasnej, pastelowej kolorystyce. Delikatne, beżowe i białe kwiaty kontrastujące z ciemnymi, jednolitymi ścianami, będą stwarzały zdecydowaną w wyrazie aranżację.

Tapety wracają do łask

W aranżacjach ścian w pokojach w domach mieszkalnych prym do niedawna wiodły farby i tynki strukturalne oraz dekoracyjne. Dziś coraz częściej w zastosowaniu jest tapeta. Może być ona pokryta w całości wyrazistymi pod względem kolorystyki, kwiatami. Intensywnie filetowe irysy umieszczone dzięki tapecie na jednej ze ścian pokoju przyciągną uwagę i staną się modnym akcentem dekoratorskim w tym pomieszczeniu.
Podobną rolę będą spełniały zasłony wyhaftowane w kwiaty. Takie aranżacje są idealne dla pomieszczeń urządzonych w dawnym stylu, przywodzącym na myśl złote czasy baroku. Lekko złocone tapety kwiatowe będą wpasowywać się w bogato zdobione wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *