projekty

Klasyczny czy kolorowy – urządzamy salon

Salon jest ważnym miejscem w każdym domu lub mieszkaniu. Z założenia powinna to być obszerna przestrzeń, w której przyjmujemy gości lub wypoczywamy, oddając się ulubionym sposobem na relaks. Salon powinien być jasny i przytulny, aby zachęcał do odpoczynku i do spędzania czasu w miłym towarzystwie. Czy lepiej będzie zaaranżować go w sposób klasyczny, stosując jednolitą kolorystykę ścian, podłóg i dodatków, czy też pokusić się o popuszczenie wodzy fantazji i stworzenie dekoracji kolorowej?

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody

salon czarno bialy czerwonyUrządzając salon w sposób klasyczny mamy pewność, że jego aranżacja szybko nie wyjdzie z mody. Będziemy mogli przez wiele lat spędzać czas w salonie, który będzie sprzyjał efektywnemu odpoczynkowi i bez względu na panujące trendy aranżacyjne, zawsze będzie „na czasie”. Niemniej, klasyczne, białe czy beżowe ściany, w połączeniu z drewnem mebli i stołu jadalnego oraz wygodnymi kanapami w neutralnym kolorze, z czasem mogą nam się po prostu znudzić. Na tle klasycznego wnętrza bardzo dobrze będą prezentować się dodatki w intensywnych kolorach – czerwonym, fioletowym czy pomarańczowym. Operując dodatkami – kolorowymi zasłonami, poduszkami, czy bibelotami na komodach, można skutecznie zmienić charakter wnętrza salonu – na dodatek nie wydając na ten cel zbyt wielu środków finansowych.

Intensywna kolorystyka

Jeśli nie obawiamy się wykorzystywać intensywnych kolorów w aranżacjach wnętrz mieszkalnych, możemy stworzyć fantazyjną dekorację salonu, która będzie zachwycała. Trzeba się przy tym naszykować na to, że po kilku latach nasz kolorowy salon może już nie być modnym. Niemniej, kolorowe dodatki, obicia foteli, czy kolorowe panele na ścianach mogą stanowić ciekawą propozycję dla osób, które cenią sobie oryginalność. Jeśli się nam znudzą lub wyjdą z mody, zawsze można je zastąpić innymi.

Zawsze można połączyć ze sobą neutralne, białe wnętrze salonu z kolorowymi dodatkami, ożywiającymi ten pokój. Najlepiej aranżować salon w domu nie tylko posiłkując się modnymi trendami w architekturze wnętrz, ale również biorąc pod uwagę własne preferencje i gust. Jeśli nie lubimy koloru pomarańczowego, nie wprowadzajmy go na siłę do naszego domu, tylko po to, aby stworzyć modny salon. Z drugiej strony, jeśli lubimy kolor fioletowy, a obecnie nie jest on najmodniejszy w aranżacjach wnętrz, to powinniśmy zastanowić się nad tym, czy nie odpuścić sobie dokonywanie modnej dekoracji salonu, na rzecz wnętrza, w którym po prostu będziemy się dobrze czuć.

1 komentarz

  1. aniaszik

    z tymi kolorami to bym się nie zgodziła, ja zwykle jednak polecam kolory ziemi no chyba, że dany kolor jest ulubionym kolorem moich klientów – wtedy całość trzeba pod klienta projektować
    natomiast sama raczej takich rozwiązań nie proponuję

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *