materiały

Jakie są obecnie trendy w aranżacji wnętrz?

Moda może dotyczyć różnych dziedzin życia człowieka, nie tylko ubioru, ale również i aranżacji wnętrz. Trendy w architekturze i urządzaniu wnętrz mieszkalnych być może nie zmieniają się w sposób tak dynamiczny jak w modzie odzieżowej, ale jednak ulegają pewnym przeobrażeniom. Jakie obecnie panują trendy w aranżacji wnętrz? Jak urządzić mieszkanie, aby było ono nowoczesne i modne?

Modne dekoracje i aranżacje wnętrz

kamienObecnie modne są wszelkie nawiązania do przyrody. Ekologiczne materiały wykorzystywane we wnętrzach, kolory wyjęte wprost z natury – to wszystko jest obecnie na topie. W aranżacjach wnętrz chętnie projektanci sięgają po jasną kolorystykę – beże, jasne brązy i zieleń oraz biel. Z kolei, jeśli chodzi o materiały, to na ścianach częściej możemy zobaczyć drewno czy kamień, podobnie jak na podłodze. Elementy z granitu i kwarcu mogą występować we wszystkich pomieszczeniach, najczęściej w łazienkach, toaletach, w kuchni czy w przedpokoju.

Bardzo modne są płytki ceramiczne imitujące wzory natury – liście, mech, niebo, trawę, wodę, czy ziemię. Wyglądają one niezwykle oryginalnie w łazienkach czy w kuchni. Ciekawym trendem jest zastosowanie na podłodze nie paneli czy desek, ale płytek w drewnopodobny wzór. Nie musimy więc szukać specjalnych paneli, jakie moglibyśmy wykorzystać w łazience czy w kuchni, czyli w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności

We wszystkich pomieszczeniach domowych, zgodnie z panującymi trendami, powinny królować takie kolory jak zieleń czy brązy, zarówno jeśli chodzi o wybór farb, jak i tapet czy poszczególnych elementów dekoracyjnych.

Inspiracje skandynawskie

Prócz powrotu do natury, w aranżacjach wnętrz domowych nadal aktualne są inspiracje typowo skandynawskimi barwami – bielą, pastelami, czerwienią i słodkimi kolorami. Białe, surowe tło jest idealne do tworzenia nowoczesnych, oryginalnych kompozycji we wnętrzach.

Co jeszcze w modzie?

Wzory kwiatowe tak w modzie damskiej, jak i w urządzaniu wnętrz, nie przestają obowiązywać, koniecznie na białym tle. Z mody odzieżowej projektanci zaczerpnęli także zwierzęce desenie i elementy. Często we wnętrzach urządzanych zgodnie z obowiązującą modą możemy zauważyć afrykańskie wzory związane z danym regionem, egzotyczne elementy czy ręcznie wykonane ozdoby. Innym hitem w aranżacjach pomieszczeń mieszkalnych mają być wykaligrafowane wyrazy, w różnym stylu i w różnych miejscach w mieszkaniu.

1 komentarz

  1. mikołaj

    czy ja wiem czy rzeczywiście taka jest właśnie moda?
    problem chyba w tym, że w Polsce nie ma jakichś naprawdę ważnych targów, które wyznaczają te trendy…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *