projekty

Jak urządzić funkcjonalny pokój dla nastolatka?

Młodzieżowy pokój przeznaczony dla nastolatka powinien być ładny, oryginalny, ale i funkcjonalny. Przerost formy nad treścią w tym przypadku nie jest zalecany. Młody człowiek będzie chciał, aby jego pokój odpowiadał jego potrzebom i zainteresowaniom. Kluczem do sukcesu aranżacyjnego w przypadku pokoju dla nastolatka będzie pogodzenie nieszablonowości dekoracji z funkcjonalnym i co najważniejsze – rozsądnym zagospodarowaniem posiadanej przestrzeni.

Niezbędne sprzęty

biurkoW pokoju dla nastolatka rzecz jasna musi znaleźć się solidne łóżko lub tapczan, z wygodnym materacem. Najlepiej, aby łóżka nie trzeba było składać co rano, ale można było by je zaścielać przy użyciu narzuty lub koca. O takich elementach wyposażenia również należy pomyśleć przy urządzaniu pokoju dla młodego człowieka, który znajduje się u progu dorosłości.

Oprócz łóżka, w pokoju nastolatka musimy znaleźć miejsce na szafę oraz biurko. Przyda się szafka na przybory szkolne i regały na książki. W niewielkim pomieszczeniu aranżowanym dla młodego człowieka dobrze jest skorzystać z mebli na wymiar i funkcjonalnych systemów do przechowywania. Można je dopasować do wymiarów pokoju i maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń.

Na wymiar

Meble dostępne w sklepach meblarskich niekoniecznie muszą sprzyjać odpowiedniemu, rozsądnemu wykorzystaniu powierzchni pokoju naszego dorastającego dziecka. W pokoju młodzieżowym świetnie sprawdzą się meble na wymiar, których fronty i kształt można wybrać samodzielnie. Najlepiej, aby to nastolatek zadecydował, w jakiej kolorystyce chce mieć urządzony pokój i jakie sprzęty będą mu niezbędne. W niewielkich pokoikach pod łóżkiem można umieścić szufladę na ubrania, zaś biurko zaaranżować pod oknem, jako przedłużenie blatu parapetu.

Pokój nastolatka powinien stanowić odzwierciedlenie osobowości i zainteresowań dziecka. Jeśli nastolatek interesuje się muzyką, być może warto znaleźć w jego pokoju miejsce na gitarę czy inny instrument muzyczny. Dla miłośników „dwóch kółek” uchwyt pod sufitem albo na ścianie na rower wzbudzi entuzjazm i pozwoli na racjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Pokój stanie się bardziej funkcjonalny, a jednocześnie bardzo oryginalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *