projekty

Biała i przytulna – aranżacja kuchenna

Kolor biały jest utożsamiany z czystością, niewinnością, światłem, ale i chłodem. W pomieszczeniach pomalowanych na biało jest przestronniej niż w tych, które zaaranżowano z wykorzystaniem ciemnej kolorystyki. Dlatego zaleca się wykorzystywanie białych farb, tapet, czy tynków w małych kuchniach w mieszkaniach czy blokach. Białe meble i dodatki pozwolą na optyczne powiększenie tego pomieszczenia. W dużych kuchniach wykorzystanie białej kolorystyki również będzie dobrym pomysłem, zwłaszcza, jeśli można w ich przypadku wykorzystać zabudowę z wyspą kuchenną, która jest elementem nieodłącznie związanym z nowoczesną aranżacją.

Matowe czy z połyskiem

biała kuchniaJedną z decyzji, jaką należy podjąć przy urządzaniu jasnej, białej kuchni, jest wybór frontów mebli kuchennych. Mogą to być fronty polerowane na wysoki połysk lub fronty matowe. Innym wyborem będą meble w jasnym kolorze, np. wanilii i dobór do nich białych dodatków. Połyskliwe fronty w zabudowie kuchennej są eleganckie, nowoczesne i efektowne. Odbijają światło, co również wpływa na optyczne powiększenie kuchni, która na pierwszy rzut oka jest bardziej przestronna niż w rzeczywistości.

Wadą mebli o połyskujących frontach jest to, że widać na nich każdy odcisk palców czy ręki. W domu, w którym są dzieci trudno jest więc utrzymać je w należytym stanie, a jeśli wciąż będą pomazane, stracą wiele na swojej estetyce. Meble na wysoki połysk w kuchni, zwłaszcza białe, najlepiej sprawdzą się w domach, w których niewiele się gotuje, a większość posiłków spożywa w restauracjach na mieście.

Znacznie praktyczniejsze, choć uznawane przez wiele osób za mniej estetyczne, są meble matowe, które również z powodzeniem zakupimy w białym kolorze. Łatwiej je utrzymać w czystości, z wykorzystaniem wyłącznie wilgotnej ściereczki.

Designerskie wnętrze

Nawet wtedy, gdy decydujemy się na meble w innym kolorze, niż biały, możemy do nich dobrać swobodnie dodatki w bieli. Barowe stołki w białym kolorze, z metalową nogą, biały stolik, białe noże kuchenne i sprzęty oraz białe ceramiczne miski na owoce i warzywa, dają świetny efekt aranżacyjny. Można go zastosować w zasadzie w każdej kuchni. Jeśli jest ona zaaranżowana w nowoczesny sposób, takie dodatki nadadzą jej designerskiego charakteru. Z kolei, w tradycyjnych wnętrzach białe akcenty sprawią, że kuchnia będzie przytulniejsza i jaśniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *