projekty

3 piętra dziennie!

W takim tempie postępowała budowa pewnego wieżowca w Changsha, w stolicy prowincji Hunan w Chinach. Dzięki prowadzeniu prac budowlanych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez żadnej przerwy, 57-piętrowy budynek zbudowano jedynie w 19 dni.

Wyczyn chińskiego dewelopera

torre-cajasol-786180_1280Takie przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez pewnego chińskiego dewelopera, który chciał w jak najkrótszym czasie zbudować kilkudziesięciopiętrowy wieżowiec. Prace nad budową trwały dzień i noc przez 19 dni, dzięki czemu powstawały 3 piętra dziennie. Tak szybkie tempo prac wynikało między innymi z wykorzystania do budowy wieżowca prefabrykowanych elementów. Dlatego budowa przypominała nieco wznoszenie wieży z klocków. Początkowo deweloper za cel postawił sobie budowę aż 220-piętrowego budynku, ale musiał zmienić plany z uwagi na to, że bezpośrednio w okolicy inwestycji znajduje się lotnisko.

Przebieg budowy

Budynek ma powierzchnię 180 tys. metrów kwadratowych i znajdują się w nim zarówno wielkie penthousy, jak i 800 apartamentów dla mieszkańców oraz biura przeznaczone dla około 4 tys. pracowników.

Deweloper zaznacza, że budynek wzniesiono z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, przyjaznych środowisku naturalnemu. Zamiast 15 tys. ciężarówek z betonem zastosowano w jego budowie gotowe elementy, co pozwoliło na znaczną redukcję pyłu i spalin. Akurat w Chinach ma to ogromne znaczenie, ponieważ zanieczyszczenia powietrza osiągają w tym kraju rekordowo wysokie poziomy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *